Dorośli

sty 7, 2021

Czy bioróżnorodność jest nam potrzebna?

Uczestnicy zajęć poznają pojęcie bioróżnorodności, jej znaczenie i rolę w środowisku oraz potrzebę jej ochrony. Dowiedzą się również, czy  z bioróżnorodnością spotykamy się w codziennym życiu.

Czy czeka nas globalne ocieplenie?

Podczas zajęć uczestnicy poznają przyczyny zmian klimatu, wpływ na te zmiany człowieka oraz jak zmieniający się klimat wpływa na środowisko przyrodnicze.

Mówimy Nie niskiej emisji

Zajęcia dostarczają wiedzy na temat źródeł i przyczyn niskiej emisji, jej wpływu na środowisko przyrodnicze ze szczególnym uwzglednieniem zanieczyszczeń powietrza.
Uczestnicy dowiedzą się również jak i co każdy z nas może zmienić w swoim codziennym życiu, aby nie przyczyniać się do niskiej emisji.

Tajemice ula

Podczas zajęć poznajemy rolę i znaczenie owadów zapylających w środowisku przyrodniczym. Dowiadujemy się o różnorodnościu gatunków zapylających. Poznajemy życie społeczne pszczół. Poznajemy również produkty pszczele, budujemy hotele dla owadów oraz wytapiamy świece z wosku pszczelego

Ekodom – szansą dla środowiska

Zajecia dostarczają wiedzy na temat zmian jakie możemy zastosować we własnym domu, aby stał się on bardziej przyjazny środowisku a my zaoszczędzimy dzięki temu pieniądze.

Mówimy nie bezmyślnym zakupom budujemy społeczeństwo recyklingu

Celem zajęć jest uświadomienie jaki negatywny wpływ na środowisko mają nieodpowiednie wybory konsumenckie. Podczas zajęć uczestnicy poznają ekoznaki oraz potrafią wybrać produkty przyjazne środowisku podczas codziennych zakupów. Poznają również wpływ produktu na środowisko podczas całego cyklu jego życia. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje bawełnianą torbę, którą zdobi markerami.