Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza do udziału w projekcie ,,Żyj aktywnie i zielono z ANWILEM”.
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz osób dorosłych z powiatu włocławskiego i Miasta Włocławek i ma trzy etapy:
- Organizacja warsztatów dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych – termin realizacji do 30 maja 2022 r.
- Konkurs dla uczniów szkół podstawowych biorących udział w projekcie pt. „Zielony zakątek ostoją dla zwierząt” – termin realizacji do 30 czerwca 2022 r.
- Organizacja warsztatów dla dorosłych mieszkańców powiatu włocławskiego, konkurs dla uczestników projektu pt. „Zielony zakątek ostoją dla zwierząt”, wycieczka dla laureatów konkursu – termin realizacji do 30 września 2022 r.
Sponsorem Głównym jest ANWIL S.A. – producent nawozów Canvil i Anvistar.
Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej od 01 kwietnia 2022 będzie realizowało projekt „Zielone miejsce” dofinansowany przez Fundację Drzewo i Jutro. Projekt realizowany będzie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (powiat m. Włocławek, powiaty: włocławski, aleksandrowski, radziejowski, rypiński i lipnowski) i mazowieckiego (powiaty gostyniński i płocki).
Zgłaszając się do projektu zyskujecie możliwość wzięcia udziału w Bezpłatnych warsztatach i Konkursie na Zielone miejsce.
Warunkiem zgłoszenia udziału w projekcie jest przesłanie w terminie od 01.04.2022r. do 27.05.2022r. Formularza zgłoszeniowego. Jedna placówka może zgłosić udział 1 grupy liczącej 20-30 osób.
Szczegóły dostępne TUTAJ
Regulamin konkursu TUTAJ
Program Wiedza Ciekawość Edukacja Ekologia – program finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu
Program ma na celu:
-podniesienie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa
-dochodzenie do nowej wiedzy poprzez odkrywanie
-obserwowanie zjawisk i stawianie pytań oraz wyszukiwanie odpowiedzi zgodnie z metodologią naukową
-kształtowanie umiejętności rozumowania i wykorzystania zdobytej wiedzy w różnych sytuacjach codziennego życia
-poznanie najbliższego środowiska przyrodniczego oraz uwrażliwienie odbiorców na sprawy dziejące się w otaczającym środowisku
-zdobycie wiedzy na temat kształtowania i wpływu działalności człowieka na otaczające środowisko, w tym zmiany w występujących gatunkach zwierząt i roślin, jak również wpływu człowieka na krajobraz. W ramach programu zaplanowano zajęcia stacjonarne, mieszane, terenowe i zdalne. Program jest skierowany do dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz osób dorosłych z dziećmi.
Tematyka zajęć:
- Segreguję – zyskuję
- 3R
- Zmiany krajobrazu w 4 porach roku
- Tropy i ślady zwierząt
- Różnorodność biologiczna
- Zagrożenia dla bioróżnorodności
- Poznajemy siedliska
- Zieleń w miastach i wsiach
- Owady zapylające i ich znaczenie
- Formy ochrony przyrody
- Nawyki a stan powietrza
- Strażnik przyrody
- Zielono mi
- Ekodom – zero waste
- Deficyt wody, jej oszczędzanie i ochrona
Projekt JESTEM ŚWIADOMY – TO SIĘ OPŁACA – współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Bioróżnorodność i związaną z nią ochronę środowiska
Gospodarkę odpadami i rolę człowieka w ich wytwarzaniu.
Działania informacyjno – edukacyjne związane z inwestycją modernizacji RZUOK w Machnaczu oraz modernizacją i doposażeniem PSZOK we Włocławku
Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej realizuje wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Saniko „Działania informacyjno – edukacyjne związane z inwestycją modernizacji RZUOK w Machnaczu oraz modernizacją i doposażeniem PSZOK we Włocławku.”
W ramach zadania planowane są nieodpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz Dzień Otwarty przy Saniko i Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej.
Na warsztaty zapraszamy od marca do końca czerwca grupy zorganizowane (max 20 osób) ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Treść warsztatów dostosowana będzie do grupy uczestników.
Ilość miejsc ograniczona. Planowane jest przeprowadzenie:
- 6 warsztatów edukacyjnych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Komunalnej 4 (sala edukacyjna WCEE oraz PSZOK)
- 6 warsztatów edukacyjnych w Regionalnym Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu – wyjazd grup zorganizowanych do RZUOK w Machnaczu. Organizator zapewnia transport i trenera podczas wyjazdu. O terminie Dnia Otwartego poinformujemy na 2 tygodnie przed planowanym spotkaniem.
Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem 603 622 266 lub mailowo ekoedu@interia.eu.