Zakończenie I tury warsztatów w ramach projektu Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska w kujawsko-pomorskim

kwi 26, 2024

26 kwietnia 2024 pierwsza grupa uczestników zakończyła cykl warsztatów.

Od października 2023 uczestniczyli w cyklu spotkań poświęconych bioróżnorodności, świadomym wyborom konsumenckim i zrównoważonemu rozwojowi. Podczas warsztatów powstały lasy w słoiku, kolorowe torby, szkatułki na skarby, karmniki, hotele dla owadów i zielone obrazy. Zakończeniem i podsumowaniem była wizyta studyjna na terenach chronionych. Uczestnicy odwiedzili obszar Natura 2000 znajdujący się na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Chronionych. Wszyscy uczestnicy wizyty otrzymali bawełniane torby mające za zadanie zachęcać do zabierania własnej torby na zakupy i edukować. Grafikę na torbę przygotował Dawid Kilon.

Zadanie zrealizowano w ramach  Projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.