Projekt „Żyj aktywnie i zielono z ANWILEM”

wrz 26, 2023

Projekt „Żyj aktywnie i zielono z ANWILEM”

Za nami kolejny etap projektu „Żyj aktywnie i zielono z ANWILEM”. Organizatorem jest Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, natomiast Sponsorem Głównym Projektu jest ANWIL S.A. – producent nawozów azotowych i PWC.

Tym razem adresatami były osoby dorosłe tj. podopieczni domów pomocy społecznej, koła gospodyń wiejskich, kluby seniora, itp.

Do udziału w projekcie zostały zaproszone osoby dorosłe z powiatu włocławskiego. Finalnie zakwalifikowało się 10 różnych instytucji.

Warsztaty obejmowały część teoretyczną tj. „Tereny zielone w miastach i wsiach, ich znaczenie dla bioróżnorodności” oraz część praktyczną – „Tworzenie zielonych obrazów, ulubionych miejsc dla owadów zapylających”.

Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie. Przedmiotem było wykonanie hotelu dla owadów wraz z zakątkiem przyjaznym owadom. Zwycięska grupa weźmie udział w wycieczce do ogrodu Bellingham, który znajduję się na Kaszubach! Wyjazd obejmuje zwiedzanie ogrodu oraz tematyczne warsztaty. Wycieczka odbędzie się 29 września.